KONKURS KULINARNY 2013

Wspólne gotowanie może być początkiem wspaniałej przygody i dobrej zabawy. Przekonali się o tym uczestnicy IV Międzyszkolnego Konkursu Kulinarnego „Z gotowaniem za pan brat”, który odbył się  28 października 2013 r.  w Zespole Szkół Specjalnych przy DPS w Kadłubie. Zaproszenie do udziału w konkursie przyjęły: Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrodzieniu,  Zespół Szkół Specjalnych  przy DPS  w Zawadzkiem, Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku oraz gospodarze Zespół Szkół Specjalnych  przy DPS w Kadłubie. Zaproszone placówki wyłoniły 3-osobowe drużyny (uczniowie klas szkoły podstawowej i gimnazjum z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym).

 Konkurs składał się z czterech etapów: pierwszy polegał na odgadnięciu zagadek dotyczących produktów żywieniowych. Drugi etap polegał na samodzielnym przygotowaniu  sałatki owocowej, na kolejnym uczestnicy mieli za zadanie zaproponowanie menu na śniadanie, obiad i kolację z przygotowanych wcześniej ilustracji. Na sam koniec przeszedł czas na przygotowanie deseru – był to kogiel- mogiel.  Atmosfera była wyśmienita. Uczestnicy wspaniale się bawili, wykazując się przy tym nie lada umiejętnościami   i popisując się wiedzą na temat jedzenia i kuchni.

Drużyny wspaniale poradziły sobie z przygotowanymi dla nich konkurencjami -  zwycięzcami byli wszyscy. Uczestnicy rzucając kostką do gry losowali nagrody rzeczowe dla swoich szkół. Nagrodami był sprzęt AGD: czajnik bezprzewodowy, wyciskarka do cytrusów, opiekacz oraz blender. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy oraz upominki. 

Zorganizowanie konkursu było możliwe dzięki wsparciu finansowemu Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Edukacji i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych w Kadłubie. Za co z całego serca dziękujemy!!! Pomysłodawcą i organizatorem konkursu jest p. Monika Szendzielorz-Nowakowska.

Do zobaczenia za rok…

Monika Szendzielorz-Nowakowska